Stejně jako svět nyní potřebuje všechny nové technologie a infrastrukturu, aby se vypořádal se změnou klimatu, potřebuje i lidská mysl novou infrastrukturu pro podporu duševního zdraví v nadcházejících těžkých časech rychlých změn, krize společnosti, kultury, ekonomiky, politiky a ničení přírodního světa.

Setkání poslouží k otevření prostoru pro sdílení tohoto obtížného tématu. Během našeho setkání bychom chtěli nabídnout podporu a budovat odolnost ve skupině účastníků. V případě těchto krizí je třeba odolnost chápat jako schopnost proměnit sebe sama, a tím snížit dopad krize. Pokud bychom pouze odolávali, aniž bychom změnili svůj postoj, byli bychom sebedestruktivní. Setkání je pro všechny, kteří pociťují, jak narušení klimatu, individualizace, nesmyslná nabubřelost společnosti a další krize ovlivňují jejich duševní a fyzický stav.

PREWORKSHOP SPOLUBYTÍ:
podpůrná skupina pro duševní zdraví v době (nejen) klimatické krize

LEKTORKY:
● Mgr. Jitka Holasová je terapeutka ve výcviku (systemická a narativní psychoterapie, akreditovaný výcvik Narratio institut) a autorka knihy „Klimasmutek: vnitřní dovednosti do časů krize“, která vyjde v nakladatelství Host v září 2024. Absolvovala kurzy mindfulness a nenásilné komunikace, věnuje se lektorování a psaní (časopis Psychologie dnes, Portál). Je jednou ze zakládajících členek Klidem - institut pro ekoterapii, z.ú. a vzdělává se v ekoterapii v programu „Wild Mind“ (Animas Valley Institute, USA).

● MgA. Michaela Dašková je lektorka a pohybová umělkyně s letitými zkušenostmi ve skupinové i individuální somatické práci a praxi, kterou realizuje skrz platformu Pohyb, dech. V současnosti studuje psychoterapeutické minimum (Český institut biosyntézy). Kromě toho se věnuje výzkumu a práci fyzického divadla na českém i mezinárodním poli performativního umění. Zaměřuje se na témata environmentalismu, feminismu, hierarchie a vztahu lidské společnosti ke světu.

*Společně jsme již připravily a vedly několik workshopů o práci s klimatickým smutkem (Praha, Olomouc, Brno).

💬 Skupina je otevřená pro 15-20 účastníků. Minimálně však 10 účastníků.

Cena je 250 Kč/ student, 350 Kč/ dospělí

Workshop je vhodný pro žáky 2. stupně ZŠ, SŠ, mladé dospělé a všechny, kteří se potýkají s environmentálním distresem a čelí velkým výzvám dnešní rychle se proměňující doby.

V současnosti běží také pravidelná podpůrná skupina Spolubytí v pražském Žižkostele.